Jesteśmy organizacją skupiającą hodowców, właścicieli i miłośników psów rasowych. Związek Kynologiczny w Polsce - Polski Kennel Klub - powstał w 1938 roku, a następnie reaktywował swoją działalność w 1948 roku. Nasza organizacja posiada 47 oddziałów terenowych i jako jedyna w Polsce, jest członkiem FCI - Międzynarodowej Federacji Kynologicznej. FCI ma siedzibę w Belgii i jest nadrzędną jednostką dla głównych organizacji kynologicznych na całym świecie. FCI zajmuje się szczegółowymi opisami cech danej rasy psów, patronuje także Międzynarodowym Wystawom Psów Rasowych w krajach członkowskich, zawodom agility i innym przedsięwzięciom z udziałem psów rasowych, a także prowadzi spis hodowli psów rasowych. Głównym zadaniem ZKwP jest propagowanie hodowli psów rasowych. Psy rasowe to takie, których wygląd i charakter odpowiada wzorcom opracowanym dla każdej z ras i których pochodzenie jest udokumentowane. FCI wyróżnia ponad 365 ras psów w dziesięciu grupach. Oddział w Będzinie powstał w roku 2005. ZKwP wydaje swoje czasopismo "PIES" - do pobrania online. 

więcej o ZKwP i FCI

komunikaty ZKwP, regulaminy ZKwP

---------- 

 

Drodzy Członkowie i sympatycy Oddziału w Będzinie.

W związku z krążącymi w sieci informacjami wyjaśniamy co następuje: W dniu 8 lipca otrzymaliśmy drogą mailową informację (uchwałę ??) o zawieszeniu Zarządu Naszego Oddziału. Informację podpisała p. I. Magdziarska-Olesińska i p. R. Sobkowicz. ”Uchwała” jest obarczona licznymi wadami prawnymi, jest sprzeczna z postanowieniami Statutu ZKwP i budzi uzasadnione wątpliwości co do jej ważności. Oddział podjął stosowne do sytuacji kroki prawne. Motorem powyższych działań p. Magdziarskiej-Olesińskiej jest chęć przejęcia środków finansowych oddziału (w Rzeszowie i Radomiu zablokowano konta tych oddziałów, a upoważnienie do dysponowania środkami otrzymały osoby z zewnątrz) oraz próba zastraszenia oddziałów i Delegatów w związku z nieuchronnie zbliżającym się Nadzwyczajnym Zjazdem Delegatów !! Zarząd Oddziału w Będzinie informuje, że przy podejmowaniu wszystkich naszych dotychczasowych działań kierowaliśmy się przede wszystkim dobrem Naszych Członków z poszanowaniem Statutu i regulaminów, a uchwały były podejmowane prawidłowo. Pozwoliło to na zabezpieczenie płynności finansowej Oddziału.
Chcemy podkreślić, że w pełni solidaryzujemy się z działaniami oddziałów w Radomiu, Rzeszowie i Zakopanem!!
Liczymy na wsparcie Naszych Członków!!

Informujemy, że biuro oddziału mimo trwającej pandemii, realizuje wszystkie sprawy członków.----------


Biuro Oddziału w Będzinie

czynne jest:

we wtorki i piątki w godz. 1400 - 1900
oraz w czwartki w godz. 900 - 1400

adres: ul. Chrobrego 3, 42-500 Będzin

telefony: 500 645 202; 519 366 001

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

---------------

W związku z sytuacją związaną z pandemią COVID-19, biuro Oddziału jest nieczynne do odwołania.
Pracujemy zdalnie.

Prosimy dzwonić na nasze numery: 500 645 202 lub 519 366 001

lub pisać na naszą skrzynkę e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. która jest monitorowana na bieżąco.

Dokumenty można wrzucać do skrzynki oddziałowej lub wysyłać na adres oddziału.

---------------------------------------------------------------------

 

KOMUNIKATY:

Z dniem 25.03.2020 r. wprowadza się tymczasową procedurę wydawania metryk szczeniętom w przypadku braku możliwości przeprowadzenia odbioru miotu, który jest spowodowany epidemią SARS-CoV-2.
Hodowca wypełnia WNIOSEK, na podstawie którego oddział wydaje metryki. Metryki mają adnotację: "WYDANO BEZ PRZEGLĄDU MIOTU". Do wniosku muszą być załączone inne zawsze wymagane dokumenty. Dostarczenie wniosku do biura oddziału i metryk do hodowcy może odbywać się za pomocą poczty lub w innej ustalonej z hodowcą formie.

---------------------------------------------------------------------

  

 NOWY KOMUNIKAT (01-07-2020):

Informujemy, że 01-08-2020 organizujemy PRZEGLĄD KWALIFIKUJĄCY do hodowli. Przegląd ten zastępuje brakujące oceny z wystaw, które są potrzebne do uzyskania uprawnień hodowlanych. Pozostałe wymogi hodowlane określone w Regulaminie Hodowli Psów Rasowych jak np. wiek czy badanie na dysplazję muszą być spełnione. Przeglądu będzie dokonywał sędzia kynologiczny i będzie on organizowany w biurze oddziału przy zachowaniu wszelkich starań o bezpieczeństwo, związanych z epidemią SARS-CoV-2. Koszt przeglądu to 100 zł za każdą brakującą wystawę.
Swoje psy możecie państwo zgłaszać wypełniając WNIOSEK i wysyłając go na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
O innych szczegółach organizacyjnych będziemy informować na bieżąco.

Po zgłoszeniu psa proszę poczekać do 24 h na odpowiedź sekretariatu, jeśli Państwo nie otrzymają informacji zwrotnej prosimy o pilny kontakt telefoniczny.

zgłoszenia do 27.07.2020

Psy/suki zarejestrowane w innych oddziałach mogą przystąpić do przeglądu w oddziale Będzin po przedstawieniu pisemnej  zgody ze swojego oddziału macierzystego. Koszt to 120 zł za każdą brakującą wystawę. 

przegląd hodowlany sierpień małe

--------------

 

Opłatę za składkę członkowską (70 zł)  za rok 2020 można uiszczać na konto:

83 2490 0005 0000 4500 6028 8749

w tytule przelewu prosimy podać Imię oraz Nazwisko oraz opis: członkowska 2020

 

 

---------- 

reklama, współpraca promocyjna i sponsoring >>>czytaj więcej<<<

----------

 

 

aktualności:

 

\/\/\/
\/\/

\/

Pismo Zarządu oddziału do Głównej Komisji Rewizyjnej ZKwP

L.Dz.93.XLIX.2020 pismo Zarządu Oddzialu Bedzin do GKR

 

 Odpowiedź GKR, potwierdzająca obawy i stanowisko zarządu oddziału:

GKR.IV.13.2020 Uchwałla o przegladach z dn 03 07 2020

 

----------
----------

 

Pismo Zarządu oddziału do Głównej Komisji Rewizyjnej ZKwP ws metryk

L.Dz.105.XLIX.2020 pismo Zarządu Oddzialu Bedzin do GKR

 

 

\/\/\/
\/\/

\/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------